Tanıtım Dosyamızı İncelemek ve İndirmek İçin Tıklayınız

Projeniz İçin Formu Doldurun, Hemen Teklif Verelim.

Profesyonel hizmeti uygun fiyata almak istiyorsanız, firma bilgilerinizi bize ulaştırın, hemen sizi arayalım.

Teklif Al

Soil Mix ve Barett Kazık

Soil Mix ve Barett Kazık

Soil Mix, şlamın çapa koluna monte edilen besleme borusu aracılığıyla enjekte edildiği bir tekniktir. Bu süreç zemin çimento karışımı kolonların oluşturulmasını sağlar; örtüşen kolonlar veya % 100 stabilizasyon dizayn özelliklerine göre elde edilir. Oturma oranı düşerken taşıma kapasitesi ve global stabilite artırılmış olur. Ayrıca planlanan yapılar, tanklar, yığınlar ve setlerde sıvılaşma ya da ıslanmadan koruma sağlar. Tünel veya tünel inşaatı gibi süreçlerde inşa uygulamalarının sahanın yanı başındaki yapılara vereceği zararların rehabilitasyonunun yanı sıra sahada inşa edilen yapılar bu teknikle uygulanabilir. Yapısal destek sağlayabilir ve büyük oranda payandalı tahkimat duvarlarının üstündeki yanal yükleri azaltır.

Soil Mix, hafriyat ya da kazıya gerek duymadan zeminin özelliklerini geliştirmek için kullanılan bir zemin iyileştirme metodudur. Günümüzde kullanılan zemin iyileştirme ve zemin istinat sistemleri arasındaki etkili geo-teknik zemin iyileştirme yöntemlerinden birisidir.

Bu uygulamada bir dizi birbiri üzerine dizili pedal ve delgi aparatını kılavuzlayan destek vinci ve kutuplarından oluşan ekipman kullanılmaktadır. Zemine delgi elde edildiğinde, dengeleme için kullanılan katkı maddeleri veya diğer kimyasallar her şaftın merkezinden beslenir. Augerın çapaları zemini parçalar ve zemini diğer katkı veya kimyasallar karıştıran pedallara sürükler. Ek karıştırma pedalları, auger daha derinlere indikçe zemini karıştırmaya devam eder. Bu sürecin sonunda auger geri zeminden geri çekilirken birbiri üzerine örtüşen, bir duvarın ya da ıslah edilmiş zemin kütlesi oluşturan kolonları oluşturmuş olur.

Günümüzde Soil Mix (Derin Zemin Karıştırma) yönteminin uygulandığı birçok yer vardır. Soil Mix deniz seddi, tahkimat duvarı ve taşıma kapasitesinin artırılması gerektiği sahalarda, kesit duvar oluşturma, tehlikeli maddelerin yerinde ıslahı veya derin zemin yoğunlaştırması gibi sahalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Potansiyel olarak geniş bir kullanım alanı bulunduğundan ve saha koşullarına bağlı olarak farklı sonuçlar elde edildiğinden, tüm proje türleri ve gereksinimlerini karşılayacak Standard yeknesak bir uygulama yöntemini formüle etmek çok güçtür. Bu yüzden, Çetinler Zemin her bir projenin kendi koşullarını dikkate alarak çözümler geliştirmektedir. Bu mühendislik kalitesi açısından oldukça yetenekli ve yeterli olmayı gerektirmektedir. Bu yüzden bir projelerimizde en deneyimli mühendisleri çalıştırmaktayız.

E-bülten Kayıt

Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Hemen Ara : +90 533 388 75 63